14 грудня – Єврорада прийняла рішення розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу. Це історичне рішення відкриває нову перспективу для України та її майбутнього в Європі.
Під час засідання Євроради лідери держав ЄС ухвалили рішення почати процес перемовини про вступ України до Євросоюзу.
За це проголосували представники усіх країн.
– Європейська Рада вирішила розпочати переговори про вступ до ЄС з Україною та Молдовою. ЄС надала статус кандидата Грузії. А з Боснією і Герцеговиною ЄС відкриє переговори, як тільки буде досягнутий необхідний рівень відповідності критеріям членства, і запросив комісію доповісти до березня з метою прийняття такого рішення, – повідомив президент Євроради Шарль Мішель.
Своєю чергою очільниця Європейської комісії Усрула фон дер Ляєн заявила після рішення лідерів країн ЄС, що вона “пишається тим, що ми виконали наші обіцянки, і рада за наших партнерів”.
– Лідери вирішили розпочати переговори про вступ з Україною та Молдовою, а також надати статус кандидата Грузії. Стратегічне рішення і день, який залишиться в історії нашого Союзу, – написала вона в X (колишній Twitter).
Що означає початок переговорів з ЄС?
Початок переговорів України з Євросоюзом є передостаннім етапом перед вступом в ЄС. Фінальним кроком стане процедура підготовки формальностей для прийняття України до Євросоюзу.
Своєю чергою самі перемовини про вступ означають поступове впровадження офіційним Києвом законів та стандартів ЄС, а згодом співвідношення цим стандартам у всіх галузях має підтвердити кожна країна-член ЄС.
Після цього етапу Європейська комісія має надати висновок щодо готовності країни, з якою тривали перемовини, стати державою-членом. Спираючись на цей висновок лідери-країн ЄС ухвалюють рішення одноголосно закрити переговорний процес, що має також підтвердити Європейський парламент.
Наразі складно сказати, коли саме Україна зможе завершити переговори та стати повноправним членом ЄС. На думку єврооптимістів, Україна може вступити до Євросоюзу у 2030 році.
Шлях України до ЄС
Перед цим, у листопаді 2023 року, Єврокомісія оцінила виконання Україною реформ на 90% і рекомендувала Єврораді проголосувати за початок переговорів.
Разом із тим для України зберігались такі загрози, як небажання початку переговорів з боку Угорщини, а згодом і Австрії.
Тепер для України необхідно продовжити реформування державних інституцій та окремих галузей. Наступна оцінка виконання реформ планують у березні 2024 року.
Network: BTC
Network: TRC20
Network: ERC20